HABERLER

ATAMIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ

Atamızı özlemle anıyoruz

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” diyen ve arkasında yas değil, çağdaş bir Cumhuriyet bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün ardından geçen 81 Yıl…HAYRETTİN TUĞAL AĞABEYİMİZİ, ÖLÜMÜNÜN 6.YILDÖNÜMÜNDE, SAYGILARIMIZLA RAHMET VE MİNNET İLE ANIYORUZ

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfımız eski başkanlarından ve yurdumuza temel atma töreninden açılışına kadar büyük emekler vermiş,Hayrettin Tuğal ağabeyimizi, ölümünün 6.yıldönümünde, GS Yurduna vermiş olduğu hizmetleri ve emekleri için sonsuz teşekkürlerimiz ve saygılarımızla rahmet ve minnet ile anıyoruz.ESKİ BAŞKANIMIZ SELÇUK ERDOĞMUŞ'UN ANNESİ VEFAT ETMİŞTİR

Vakfımızın eski başkanlarından Selçuk Erdoğmuş'un annesinin vefat haberini üzülerek öğrenmiş buluyoruz. Kendisine ve ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı Yönetim KuruluGALATASARAY LİSESİ MÜDÜRÜ ZİYARETİ

18.Eylül.2019 Çarşamba günü Yönetim Kurulunu temsilen Başkan Betül Pasinler, Genel Sekreter Memet İlter, Veznedar Gülcan Hamuloğlu ve üye Sait Tuğ Mısırlıoğlu Galatasaray Lisesi Müdürlüğüne atanan Prof.Vahdettin Engin'i ziyaret ettiler. Vakfımızın doğal yönetim kurulu üyesi de olan Sayın Prof Vahdettin Engin ile tarihi odada yapılan görüşmede Lise ve Vakıf arasında gerçekleştirilebilecek işbirliği ve projeler görüşüldü.

DEVİR TESLİM YAPILDI

18.Eylül.2019 Çarşamba günü eski ve yeni başkanlar ve yönetim kurulu üyeleri Galatasaraylılar Yurdunda buluşarak devir teslim yaptılar.


Binanın birlikte gezildiği, bilgi ve belgelerin paylaşıldığı ve devredildiği bu toplantı tam bir uyum ve işbirliği havası içinde geçti.
Başta eski başkan Selçuk Erdoğmuş olmak üzere tüm eski yönetim ve denetim kurulu üyelerine Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı için göstermiş oldukları çaba için çok teşekkür ederiz.YÖNETİM KURULUMUZ GÖREV PAYLAŞIMINI YAPTI:

Yeni Yönetim Kurulumuz, genel kurul sonrasında hemen toplanarak kendi arasındaki görev paylaşımını yaptı.


Başkan: Betül Pasinler
Başkan Yardımcısı : Cezmi Celayir
Genel Sekreter: Memet İlter
Muhasip : Gültekin Köksal
Veznedar: Gülcan Hamuloğlu
Üye: Sait Tuğ Mısırlıoğlu
Üye Prof.Dr. Ertuğrul Gazioğlu

Yedek Üyeler:
Prof.Dr. Hamza Yüksel Dinçer
Zeynep Lale Özkut
Zehra Canfesci
Sırma ÜçYENİ YÖNETİM KURULUMUZ SEÇİLDİ

14.Eylül 2019 Cumartesi günü saat 11.00 de yapılan Olağan Üstü Genel Kurulda yapılan seçimde Yeni Yönetim ve Denetim Kurullarımız oy birliği ile seçildi.

YÖNETİM KURULU :
Betül Pasinler
Cezmi Celayir
Sait Tuğ Mısırlıoğlu
Gülcan Hamuloğlu
Gültekin Köksal
Prof.Dr. Ertuğrul Gazioğlu
Memet İlter

Yedek Üyeler:
Prof.Dr. Hamza Yüksel Dinçer
Zeynep Lale Özkut
Zehra Canfesci
Sırma Üç

DENETİM KURULU:
Volkan Karsan
Ahmet Cebeci
Candan Erçetin
Çoşkun KutbayOlağanüstü Genel Kurul Çağrısı

Saygıdeğer Mütevelli Üyemiz,

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 7 Eylül 2019 Cumartesi günü saat 11.00'de Vakıf Genel Merkezi (Galatasaraylılar Yurdu), Şenlikköy Mahallesi, Orman Sokak No:39/1 Florya-Bakırköy adresinde, ilk toplantıda çoğunluk sağlanamazsa aynı yerde 14 Eylül 2019 Cumartesi günü saat 11.00'de yapılacaktır.


GÜNDEM :

1- Açılış, Başkanlık Divanının oluşturulması,
2- Atatürk ve ebediyete intikal etmiş Galatasaraylılar için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması
3- Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu'nun seçimi
4- Dilekler ve Kapanış

Saygılarımızla,
Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı Yönetim KuruluSaygıdeğer Mütevelli Üyemiz,

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı "Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı" 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 11.00'de Vakıf Genel Merkezi (Galatasaraylılar Yurdu), Orman Sokak No:31/1 Şenlikköy Florya adresinde, ilk toplantıda çoğunluk sağlanamazsa aynı yerde 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 11.00'de yapılacaktır.

Gündem:
1.Açılış ve Başkanlık Divanının oluşturulması
2. Atatürk ve ebediyete intikal etmiş Galatasaraylılar için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması
3. İdari ve Mali raporların okunması
4. Denetim Kurulu raporunun okunması
5. Raporlar hakkında görüşme
6. Yönetim Kurulu'nun ibrası
7. Denetleme Kurulu'nun ibrası
8. 2019 yılı bütçesinin görüşülerek karara bağlanması
9. Yönetim Kurulu tarafından önerilen yeni üyelerin girişinin onaylanması
10. Galatasaraylılar Yurdu arsası ve binasının satın alınmasına ilişkin yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme, değerlendirme
11. Dilek ve temenniler


Saygılarımızla,
Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu


Not: Siz Mütevelli Heyeti Üyelerimizi, Olağan Genel Kurul sonrası , yurdumuzun misafirleri ile birlikte bahçemizde gerçekleştireceğimiz "Bahar Mangalı"nda görmekten mutluluk duyarız.Değerli Fidel Berber,

Galatasaraylılar Derneği’nin 16 Mart 2019 tarihli Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı seçim sonucunda, Dernek Başkanı seçilmenizi kutlar,
Sizi ve tüm kurul üyelerini tebrik eder, başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Yönetim KuruluSayın Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan Feyzioğlu
Galatasaray Lisesi Müdürü

Değerli Müdürümüz,

Camiamızın gözbebeği ocağımız Galatasaray Lisesi’ne Müdür olarak atanmış olmanızdan ötürü kıvanç ve sevinç duymaktayız.

Galatasaray Yardımlaşma Vakfı adına, deneyimleriniz ve kişiliğinizle mektebimizi yeni ufuklara taşıyacağınıza ve kardeşlerimizin fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür Galatasaraylılar olarak yetişmelerini sağlayacak bir ortam yaratacağına inancımız tamdır.

Vakfımız Yönetim Kurulu'nun doğal üyesi olan şahsınızın isteği doğrultusunda, Galatasaraylılar olarak ocağımıza yapacağımız her türlü katkıdan mutluluk duyacağımızı ifade eder, yeni görevinizde başarılar dileriz.


Saygılarımızla,

Galatasaray Yardımlaşma VakfıMali Genel Kurul Duyurusu

Sayın Mütevelli,

Vakfımızın 2014 olağan mali Mütevelli Heyeti toplantısı, aşağıdaki gündemi görüşmek üzere 02 Mayıs 2015 Cumartesigünü saat 11:00’de “İstanbul, Levent, Çalıkuşu Sok. No: 7” adresindekiGalatasaraylılar Derneği Lokalinde, çoğunluk sağlanamadığı takdirde,bu kere 09 Mayıs 2015 Cumartesi günü aynı yer ve saatte yapılacaktır.
Mütevelli Heyet Toplantımıza katılmanızı rica eder, bu vesileyle yeni dönem için sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimizle saygılar sunarız.

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı
Yönetim Kurulu


GÜNDEM :

1- Açılış, Başkanlık Divanının oluşturulması,
2- Ulu Önder Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm Galatasaraylılar için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması,
3- 2014 yılı faaliyet raporu ile bilanço ve gelir-gider hesaplarının okunup görüşülmesi,
4- Denetçi Raporunun okunup görüşülmesi ,
5- Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçilerin ayrı ayrı ibra edilmeleri,
6- 2015 yılı tahmini bütçesinin görüşülmesi ve karara bağlanması,
7- Yönetim Kurulunca önerilen yeni mütevellilerin kabulünün onaylanması,
8- Dilekler ve kapanışVefat ve BaşsağlığıYurdumuz GSTV'de 120. dönemin hazırladığı "Mekteb-i Sultani" programında.

GSTV'de 120. dönemin hazırladığı ve her defasında farklı konu ve konuklarıyla beğeniyle izlenen "Mekteb-i Sultani" programının 14-07-2014 tarihli bölümünde Galatasaraylılar Yurdu yer aldı. 120. dönemden Asena Yılmazkaya, Deniz Duraklı Sezer, Erdinç Çetinçelik, Özge Kanat ve Serdar Dinçbaylı tarafından hazırlanıp, sunulan bölümde Galatasaraylılar Yurdu tarihçesi, amacı ve konukları hakkında bilgileri bulabilirsiniz.Fatih Altaylı, Galatasaraylılar Yurduna Habertürk Gazetesi'ndeki köşesinde yer verdi.
Fatih Altaylı köşe yazısı
Habertürk 03 Temmuz 2014


Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı olarak 80. Galatasaray Pilavında yerimizi aldık.

Galatasaraylı mezunlarımızı GS Yurdumuz hakkında, yurdumuzda kalma koşulları, mevcut sakinlerimizin durumu ve ilgilendikleri merak ettikleri konularda bilgilendirdik.

Dönemlerin toplantılarının belki bir tanesini kahvaltı veya çay saati olarak arzu ederlerse GS Yurdumuzda olabilecek bir etkinlik olarak düzenleyebileceğimizi hatırlattık. GS TV de GS Yurdumuz hakkında kısa bir bilgilendirme röportajı verdik.

Sakinlerimizin günlük bakım ve ihtiyaçlarının yanı sıra, ilgi ihtiyaçlarının gönüllü Galatasaraylılarla giderilebileceğini düşünüyor ve sizleri yurdumuza ziyarete bekliyoruz.Sakinlerimizle Aktiviteler

Galatasaraylılar Yurdumuzda kalan sakinlerimizin sayısı 6 bakımevi, 7 huzurevi olmak üzere 13 e ulaştı. İstanbul dışında yaşayan Galatasaray Lisesi mezunlarımızın da, İstanbul’a geldiklerinde GS Yurdumuzu ziyaret etmeleri ve ilgileri bizleri mutlu ediyor. Yurdumuza ilk katılan sakinimize sürpriz doğum günü hazırladık, hep birlikte yeni yaşını kutladık. Başka bir gün Yeşilköy’ün meşhur dondurmacılarından birinde yazın ilk dondurmasını tattık.Değerli Galatasaraylılar

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfımızın, 24 Mayıs 2014 Cumartesi günü Galatasaraylılar Derneğinde, Cevdet Dayıoğlu’nun divan başkanlığında toplanan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulunda;

- 2013 bilançosu ve 2014 tahmini bütçesi oybirliğiyle kabul edilmiştir.
- Yeni Yönetim Kurulumuz seçilmiştir.
- Vakıf merkezimizin, bu tarihten itibaren Florya'daki yurdumuz adresi olacağına karar verilmiştir.
- YK, mütevelliyi Galatasaraylılar Yurdu hakkında detaylı olarak bilgilendirmiştir.
- Mütevellinin 2014 yılı aidatı, aylık 10 TL olmak üzere, yıllık toplam 120 TL olarak belirlenmiş ve karara bağlanmıştır.

Yurdumuz faaliyete geçtiği kısa zaman içinde, toplam 13 misafire hizmet eder hale gelmiştir. Bu misafirlerimizin 6’sı bakım hizmeti, 7 'si huzurevi hizmeti almaktadır. YK olarak, ihtiyaç sahibi Galatasaraylılara ve/veya yakınlarına, yurdumuzda hizmet vermekten onur duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Yönetim Kurulumuz 26 Mayıs Pazartesi günü toplanarak görev dağılımını yapmıştır.

Yönetim Kurulumuzda;
Başkan : Sonay Kale
Başkan Yrd. : Selahattin Saraçoğlu
Gn. Sekreter: Serdar Azak
Muhasip Üye: Levent Dönmez
Veznedar: Selçuk Erdoğmuş
Üyeler: Aydın Önder ve Eşref Hamamcıoğlu
olacak şekilde belirlenmiş ve görevlerine başlamışlardır.

YK YEDEK ÜYELER:
- Muharrem Naza
- Levent Şişmanoğlu
- Etem Sönmezışık
- Ömer Çirkin

DENETLEME KURULU:
- Abidin Özmat
- Yavuz Başaran

DK YEDEK ÜYELER:
- Sait Bingöl
- Orhan Burma

Ayrıca 5 adet komisyon kurulmasına karar verilmiştir. Bunlar;
- Balotaj komisyonu (Ömer Çirkin)
- Hukuk Komisyonu (Aydın Önder)
- Gayrımenkul değerleme komisyonu (Levent Şişmanoğlu)
- Medya, İletişim komisyonu (Levent Dönmez)
- Sağlık komisyonu (Prof.Dr.Yeşim Ünlüçerci)

Bu komisyonlar, en az 3 kişiden oluşacaktır. Bu komisyonlarda görev almak isteyen mütevelli ya da dernek üyelerimizin, tecrübeli oldukları konulara göre bu ulvi göreve talip olmalarını beklemekteyiz.

Saygılarımızla,
GSYV Yönetim Kurulu

Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Galatasaray Yardımlaşma VakfıKütüphanemiz

Galatasaraylılar Yurdumuza, bağış olarak gelen pek çok kitap, dergi ve yayını kütüphanemizde bizler için düzenleyen, derleyen 1948 mezunu Bülent Özcan Ağabeyimize emeğini ve zamanını bizlere kütüphanemize ayırdığı için gönülden teşekkür ederiz.Ali Tanrıyar bugün yurdumuzdaydı

"Galatasaray Kulübü eski başkanlarımızdan , değerli büyüğümüz Dr. Ali Tanrıyar Yurdumuzu ziyaret etti. 6 yaşından bugüne hayatı Galatasarayla geçen ve 100 yaşına giren ağabeyimizin bu vesile ile doğum gününü kutlarız. Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı YK"Vakfımızın 2013 olağan mali ve olağanüstü seçimli Mütevelli Heyeti toplantısı

Galatasaray Yardımlaşma VakfıSayın Mütevelli,
Vakfımızın 2013 olağan mali ve olağanüstü seçimli Mütevelli Heyeti toplantısı, aşağıdaki gündemi görüşmek üzere 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 11:00’de “İstanbul, Levent, Çalıkuşu Sok. No: 7” adresindeki Galatasaraylılar Derneği Lokalinde, çoğunluk sağlanamadığı takdirde, bu kere 24 Mayıs 2014 Cumartesi günü aynı yer ve saatte yapılacaktır. Mütevelli Heyet Toplantımıza katılmanızı rica eder, bu vesileyle yeni dönem için sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimizle saygılar sunarız.

Galatasaray Yardımlaşma Vakfı
Yönetim Kurulu

GÜNDEM:
1- Açılış, Başkanlık Divanının oluşturulması,
2- Ulu Önder Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm Galatasaraylılar için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması,
3- 2013 yılı faaliyet raporu ile bilanço ve gelir-gider hesaplarının okunup görüşülmesi, Denetçi Raporunun okunması ve görüşülmesi ve karara bağlanması,
4- Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçilerin ayrı ayrı ibra edilmeleri,
5- 2014 yılı tahmini bütçesinin görüşülmesi ve karara bağlanması,
6- Yönetim Kurulunca önerilen yeni mütevellilerin kabulünün onaylanması,
7- Vakıf merkez adresinin Şenlikköy Mah. Yeşilyurt Cad. Orman Sok. No:39/1 Florya- BAKIRKÖY /İSTANBUL adresine taşınması hususunun görüşülmesi
8- Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin seçimi
9-Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi
10- Dilekler ve kapanışGS Yurdu Tanıtım Töreni

Ortak geçmişi paylaşan camiamıza Ortak bir gelecek sunmayı hedefleyen Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfımızın Kurucu Başkanı Oğuz İmregün, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp, GS Kulüp Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray İşbirliği Kurulu Başkanı Türker Arslan, GS Eğitim Vakfı Gn.Md Begüm Hesapçıoğlu, aramızdan ayrılan Başkanımız Hayrettin Tuğal' ın eşi Aysel Tuğal ve Oğulları ile birlikte çok sayıda değerli Galatasaraylı büyüklerimizin ve kardeşlerimizin hazır bulunduğu Tanıtım Töreninde kurdele kesilerek Galatasaraylılar Yurdumuzun açılışı yapıldı.

Davetimize katılan tüm misafirlerimize, katılamayıp bizleri arayıp destek olanlarınıza, aynı akşam Yurdumuzda misafir olarak kalan, GS Spor Kulüp tesislerinde akşam yemeğine katılan ve takip eden gün Yurt kafeteryasında bizlerle sabah kahvaltısı yapan GS lı büyüklerimize ve kardeşlerimize teşekkür eder, Yönetim Kurulu olarak Yurdumuzun camiamıza hayırlı olmasını dileriz.
Saygılarımızla..
Değerli Galatasaraylılar,

Ortak geçmişi paylaşan camiamıza ortak bir gelecek sunmayı hedefleyen Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfımızın Florya’daki Galatasaraylılar Yurdu binasını tanıtmak, tesis bünyesinde sunulacak hizmetler hakkında bilgi vermek ve hepsinden önemlisi katkıda bulunan tüm üyelerimize gönülden teşekkür etmek üzere sizi 29 Mart 2014 Cumartesi günü düzenlenecek TANITIM TÖRENİNE davet ediyoruz. 

Sorularınız için lütfen 0212 574 52 55 veya 0532 448 21 55 no'lu telefonlardan Figen Pekşen’e ulaşınız.

Başkan Hayrettin Tuğal anısına minnetle…

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı                     
Yönetim Kurulu

Tarih: 29 Mart 2014, Cumartesi
Saat: 14.00
Yer: Galatasaraylılar Yurdu, Yeşilyurt Caddesi, Orman Sokak, No.39
Şenlikköy, Florya - İstanbul

Not: 29 Mart Cumartesi günü Galatasaraylılar Derneği binası önünden saat: 12.00'den itibaren tanıtım törenine ulaşım sağlanacaktır.Sizlerle iki önemli bilgiyi paylaşmak isteriz

"Ortak Geçmişten Ortak Geleceğe" düşüncesinin hayat bulduğu, Florya’daki Galatasaraylılar Yurdu’nun açılışı vesilesi ile Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı için okulumuz 108. Dönem Mezunu Levent Dönmez’in tasarımıyla sitemizde gördüğünüz logo hazırlandı. Beğeneceğinizi umduğumuz, Gül Baba’dan esinlenerek tasarlanan logomuzun camiamıza hayırlı olmasını dileriz.

Galatasaray Lisesi 114. Dönem Mezunu Figen Pekşen, Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı’nda Koordinatör olarak göreve başladı.Galatasaraylılar Yurdu ve Vakfımız ile ilgili her türlü talebiniz için, sizlere bir telefon uzaklığında olacağını bilmenizi isteriz.

SaygılarımızlaOrtak Geçmişten, Ortak Geleceğe

Galatasaray Camiası’nın bağışlarıyla 2003 yılında inşaatına başlanan Florya’daki Galatasaraylılar Yurdu hizmete açılıyor.

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı’nın, Camia’nın belirli yaş üstü bireylerinin geleceği için oluşturduğu Galatasaraylılar Yurdu, Aileden Biri (www.abbakimevi.com) firması tarafından işletilecek.

Mimari olarak amacına uygun tasarlanarak hizmete açılan Galatasaraylılar Yurdu’nda, 52'si tek kişilik 16’sı çift kişilik 8'i üç kişilik 2'si 4 kişilik olmak üzere 78 oda var.

Öğrenmek istediğiniz her detay, başvuru ve ziyaret talepleriniz için:

www.gsyardimlasmavakfi.org
www.abbakimevi.com
212 / 347 26 70
212 / 574 52 55
543 / 979 23 30 Oruç Tilkici
532 / 448 21 55 Figen PekşenGalatasaraylılar Yurdu açılıyor

Sizi tanıyoruz. Hayatınız büyük ve güzel bir ailede geçti. İster öğrencisi olun ister öğretmeni ya da çalışanı, Galatasaray hepimize en güzel anılarımızı armağan etti. Dönüp dönüp hatırlaktan mutlu olduğumuz anılarımız. O anılar ki bizi her daim birbirimize bağlıyor. O anılar ki bizi bir aile yapıyor.

Ama sadece ortak bir geçmişe sahip olmak Galatasaray gibi bir aileye yetmez diye düşündük. “Neden aynı zamanda ortak bir geleceğimiz de olmasın ki?” dedik. Ebediyete kadar beraber neden olmayalım? Neden biz yaşadıkça yeni anılarımız olmasın? Tıpkı okuldaki gibi... Yatakhanedeki gibi...

Galatasaraylılar evi işte bu felsefeyle inşa edildi. Her tuğlasında ortak anılarımız, Galatasaray ruhundan süzülen sevgi ve bağlılık var. Amaç, ailemizin dileyen üyelerine hayatlarının olgunluk çağında ortak bir yaşam alanı sunmak. İkinci baharlarını pilav günü ruhuyla yaşasınlar diye.

Amacımız, Galatasaraylılara yakışan bir yaşam kalitesi... Evimizin her köşesi bu felsefeyle tasarlandı. Yaşam alanları, fasiliteler, çevre tasarımı... Çünkü biliriz, bizim ailenin üyeleri öyle kolay beğenmez. Hele kaliteli bir hayatı hak ettiğimiz yaşlarda, müşkülpesent olmak hepimizin hakkı.

Kendi ailemizden, bizimle aynı ruha sahip insanlarla. O ruh ki, başka yerde bulunmaz. O ruh ki, bizi asla yalnız bırakmaz. Zaten Galatasaraylıya da yalnızlık yakışmaz! Ona bu güzel ortamda neşe, mutluluk ve yüksek hayat standartları yakışır.

Ne dersiniz size de bir yer ayıralım mı?

Başkan Hayrettin Tuğal adına saygıyla...
Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı YKDeğerli Mütevelli Kurulu üyelerimiz,Saygıdeğer büyüklerim,Sevgili kardeşlerim,

Galatasaray Yardımlaşma Vakfı “Galatatasaray Yurdu” binamız ile ilgili önemli bir bilgiyi mutlulukla sizinle paylaşmak istiyorum.

Hepinizin katkıları ile gerçekleştirdiğimiz binamızın işletmesi ile ilgili Mütevelli heyetimizin bize vermiş olduğu yetki çerçevesinde yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda, “Aileden Biri” firması ile geçen hafta antlaşma imzalamış bulunuyoruz.

2005 yılında kurulan Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlandırılan ilk şirketlerden biri olan Aileden Biri Evde Bakım Merkezi (www.ailedenbiri.com) ile yapılan anlaşma çerçevesinde Ocak 2014 içerisinde “Galatasaraylılar Yurdu” nu hizmete açmayı hedeflemekteyiz.

İmzalamış olduğumuz sözleşme örneğini arzu eden mütevelli heyeti üyelerimize göndermekten mutluluk duyarız.

Camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.
Hayrettin Tugal /Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Bşk.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

• Galatasaraylılar Yurdu'nda 68’i tek kişilik 8’i çift kişilik olmak üzere 76 oda bulunduğunu,

• Bahçeye açılan Galatasaraylılar Derneği'nin kullanımına bırakılacak bir lokali olduğunu,

• Dernek lokalini, Galatasaraylılar Yurdu'nda kalanlar ile cemiyet üyelerinin ortak kullanacağını,

• Çatı katında hobi odasının bulunduğunu,

• Bahçe katında, kütüphane, Ayşe Teyze yemekhanesi, Ayı Ramo reviri, bilgisayar odasının olduğunu,

• Bodrum katında sağlık merkezi amaçlı kullanılması düşünülen 1.000 m2 civarı bir alanımız olduğunu,

• Bugün itibari ile yaklaşık 14 Milyon TL değerinde bir yapıya Galatasaraylılar'ın sahip olduğunu ve imece ile yapılan bu yapı için yaklaşık sadece 3 Milyon TL harcandığını.DEĞERLENDİRME RAPORU
Galatasaraylılar Yurdu Değerlendirme Raporu
2012 Haziran


GS YARDIMLAŞVA VAKFI MÜTEVELLİ HEYET SEÇİMLİ OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyet seçimli olağan toplantısı 16 Nisan 2011 tarihinde gerçekleşmiştir. Yönetim kurulu yeniden teşekkül etmiş, başkanlığa Hayrettin Tuğal, başkan yardımcılığına Abidin Oğuz Özmat, genel sekreterliğe Ö.İ.Cemal Özturan , muhasip üyeliğe İsmail Sait Kulacaoğlu, veznedar üyeliğe Sonay Kale , üyeliklere de Selçuk Erdoğmuş ve Mehmet Dedeoğlu getirilmiştir.

Öncelikle, Vakfımızda görev alan eski yönetim kurulu üyelerimize bugüne kadar yapmış oldukları yardım ve katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Vakfımızın yaptırdığı yurdun inşaatının %90’ı tamamlanmıştır. En kısa zamanda geri kalan kısmını da tamamlama arzusu ve azmindeyiz. Bu amaca,Galatasaray camiasının büyüklüğü ve siz Galatasaray Liselilerin benzersiz dayanışması ile ulaşacağımıza inanıyoruz.

Yurdumuzun tamamlanması ve yardıma gereksinimi olan değerli ağabeylerimizin kullanımına sunulması Galatasaraylıların bu dönemde yapacağı her türlü ayni ve maddi katkı ile amacına ulaşacaktır.Bu nedenle aşağıda bilgileri verilen banka hesapları açılmış bulunmaktadır.

Bugüne kadar verdiğiniz ve bundan sonra da eksik etmeyeceğinize inandığımız katkılarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederiz.

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı

www.gsyardimlasmavakfi.org

T. İŞ BANKASI LEVENT/İSTANBUL ŞB.

TL IBAN NO : TR24 0006 4000 0011 0351 2059 25
EUR IBAN NO : TR61 0006 4000 0021 0351 3233 03
USD IBAN NO : TR24 0006 4000 0021 0351 3232 90

Yurdumuzun inşaatıyla ilgili bilgiler
----------------------------------------------------------------------

Toplam 5000 m2 kapalı alan
8’i süit (2 kişilik) toplam 76 oda
4 katlı
Florya Galatasaray Metin Oktay tesislerine 200 metre mesafede


VEFAT

Vakfımızın eski başkanlarından Sonay Kale’nin sevgili eşi SİBEL KALE’nin vefatını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Merhumenin cenazesi 22.Ocak.2020 Çarşamba günü İstanbul Zincirlikuyu Camiinde kılınacak öğle namazı sonrasında Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verilecektir.

Merhumeye Tanrıdan rahmet , Ailesine ve yakınlarına sabır ve kuvvet dileriz.

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu