ETKİNLİKLER

03 Ağustos 2019 Cumartesi günü Yurtta Doğumgünü kutlaması yapıldı.

03 Ağustos 2019 Cumartesi günü Yurtta Doğumgünü kutlaması yapıldı.Görüntüler için lütfen tıklayınız.02 Ağustos 2019 Cuma günü Hande Sanat Okulu Eğitmenleri, sakinlerimize macrome çalışması yaptırdılar.

Hande Sanat Okulu Eğitmenleri 02 Ağustos 2019 Cuma günü yurdumuzu ziyaret ettiler .
Eğitmenlerimiz sakinlerimize macrome çalışması yaptırdılar.Görüntüler için lütfen tıklayınız.20 - 27 Haziran 2019 Perşembe günleri sakinlerimizle hobi terapi etkinliği yaptık.

20 - 27 Haziran 2019 Perşembe günleri sakinlerimizle hobi terapi etkinliği yaptık.
20 Haziran ‘da Gönüllülerimizin Destekleri ile başlayan ‘’Hobi Terapi’’ etkinliğimiz her Perşembe saat 13.30 da sakinlerimizin örgü örerek zaman geçirmelerini ve terapi yapmalarını sağlayacak.Görüntüler için lütfen tıklayınız.25 Haziran 2019 Salı günü öğle yemeğimizin ardından sakinlerimiz ile birlikte Yeşilköy Rönepark’a gittik.

25 Haziran 2019 Salı günü öğle yemeğimizin ardından sakinlerimiz ile birlikte Yeşilköy Rönepark’a gittik.
Deniz manzarası ve doğa içinde ara öğün saatimizi geçirdik.Görüntüler için lütfen tıklayınız.11 Nisan 2019 Perşembe günü sakinlerimiz ile birlikte Pera Müzesine gittik.

11 Nisan 2019 Perşembe günü sakinlerimiz ile birlikte Pera Müzesine gittik.
"Mürekkepten Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar" sergisini gezdikten sonra Pera Atölye çalışmasına katıldık.
Renkli boyalarla kağıt üzerine yaptığımız özgün çalışmalarımızı tamamladıktan sonra yurdumuza geri döndük.Görüntüler için lütfen tıklayınız.26 Mart 2019 Salı günü Balarısı Montessori Anaokulu öğrencileri yurdumuzu ziyarete geldiler.


26 Mart 2019 Salı günü Balarısı Montessori Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ile yurdumuzu ziyarete geldiler.

Sakinlerimiz miniklerin öğretmenleri ile hazırladıkları gösterileri izlediler, gösteri sonrasında ara öğün saatinde birlikte zaman geçirildi.Görüntüler için lütfen tıklayınız.20 Mart 2019 Çarşamba günü Halkalı Ziya Gökalp Anaokulu öğrencileri yurdumuzu ziyarete geldiler.


20 Mart 2019 Çarşamba günü Halkalı Ziya Gökalp Anaokulu öğrencileri, büyüklerimizi ziyarete geldiler.

3 - 5 yaş gurubu minikler, hazırladıkları gösteriden sonra hazırladıkları çiçekleri ve balları sakinlerimize hediye ettiler.Görüntüler için lütfen tıklayınız.8 Mart 2019 Dünya Kadınlar günü kutlamamıza 1 gün öncesinden Devrim Atvur ‘un mini konseri ile başladık.


8 Mart 2019 Dünya Kadınlar günü kutlamamıza 1 gün öncesinden Sevgili Devrim Atvur ‘un mini konseri ile başladık.

İlgili günde ise kısaca günün tarihçesi ve özellikle kadın sakinlerimizin katıldığı kutlamamızda pasta kesip, sakinlerimize çiçek dağıttık.Görüntüler için lütfen tıklayınız.20 Şubat 2019 Çarşamba günü Bakırköy Sanatçılar Derneği Türk Halk Müziği korosu yurt sakinlerimize konser verdi.


20 Şubat 2019 Çarşamba günü Bakırköy Sanatçılar Derneği Türk Halk Müziği korosu yurt sakinlerimize konser verdi.
Konserde şarkılara eşlik edip dans eden sakinlerimize, konser sonrası gönüllü sanatçılar getirdikleri çiçekleri hediye ettiler.
Getirdikleri ikramlarla ara öğün saatinde, sakinlerimize eşlik ederek, sohbet ettikten sonra yurttan ayrıldılar.Görüntüler için lütfen tıklayınız.9 Şubat 2019 Cumartesi günü GSL 126.Dönem mezunları yurdumuzu ziyarete geldiler.


9 Şubat 2019 Cumartesi günü GSL126.Dönem mezunları Galatasaraylılar Yurdundaki büyüklerini ziyarete geldiler.
Mezuniyetlerinin 25. Yıldönümünü sakinlerimizle birlikte kahvaltı yapıp, pasta keserek kutladılar.Görüntüler için lütfen tıklayınız.8 Şubat 2019 Cuma günü Hande Sanat Eğitmenleri Yurttaki, sakinlerimize "Keçe Atölye" çalışması yaptırmak üzere yurda geldiler.

8 Şubat 2019 Cuma günü Hande Sanat Eğitmenleri Yurttaki, sakinlerimize ‘’Keçe Atölye’’ çalışması yaptırmak üzere yurda geldiler.
Keçelerden cüzdan yapan sakinlerimiz, cüzdanların üzerlerini kendi zevklerine göre süslediler.Görüntüler için lütfen tıklayınız.25 Ocak 2019 Cuma günü Su sanat Atölyesi eğitmenleri ile "El Kuklası" çalışması yaptık.

25 Ocak 2019 Cuma günü Su sanat Atölyesi eğitmenleri ile sakinlerimiz "El Kuklası" çalışması yaptılar.Görüntüler için lütfen tıklayınız.18 Ocak 2019 Cuma günü sakinlerimiz ebru yaptı.

Galatart Ebru Atölyesinden gelen eğitmenler ile sakinlerimiz kendi Ebru çalışmalarını yaptılar.Görüntüler için lütfen tıklayınız.10 Ocak 2019 günü Bakırköy Gönüllü Çevreciler SYD Korosu yurt sakinlerimize konser verdi.

Bakırköy Gönüllü Çevreciler SYD Korosu yurt sakinlerimize konser verdi.
Sakinlerimiz koronun seslendirdiği eserlere eşlik ederek müzik dolu bir gün geçirdiler..Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimiz Yılın ilk konserine eşlik ettiler.

10 Ocak 2019 Perşembe günü Bakırköy Gönüllü Çevreciler Sosyal Yardım Derneği Korosu Yurtta sakinlerimize konser verdi.
Sakinlerimiz koronun seslendirdiği eserlere eşlik ederek müzik dolu bir gün geçirdiler.Görüntüler için lütfen tıklayınız.28 Aralık 2018 Cuma günü, sakinlerimizle geleneksel erken yılbaşı kutlamamızı yaptık.

28 Aralık 2018 Cuma günü, sakinlerimizle geleneksel erken yılbaşı kutlamamızı yaptık.
Etkinlik alanımızda ki mini konser ardından özel yılbaşı menümüz ve tombala oyunumuz sonrası ağaç altına sakinlerimiz için hazırladığımız hediyeleri dağıtarak kutlamamızı tamamladık.Görüntüler için lütfen tıklayınız.23 Aralık 2018 Pazar günü Galatasaraylılar Yurdunda Dostev ‘’Down Sendromlular ve Zihinsel Engelliler Eğitim ve Koruma Derneği’’ yararına kermes düzenledik.

Her yıl Aralık ayının ikinci yarısında, sakinlerimize farklılık yaratmak ve yılbaşı alışverişleri için küçük bir kermes etkinliği yapıyoruz.

Bu yıl ki kermesimizi, 23 Aralık 2018 Pazar günü Galatasaraylılar Yurdunda Dostev ‘’Down Sendromlular ve Zihinsel Engelliler Eğitim ve Koruma Derneği’’ yararına düzenledik.

Misafir çocuklar ve aileleri etkinlikte görev alarak, hem sakinlerimizle tanıştılar hem de kendilerine fayda yarattılar.

Kermesin sonlarına doğru sakinlerimize küçük bir konser vererek, müzik eşliğinde dans ettiler.Görüntüler için lütfen tıklayınız.DOSTEV "Canım Ailem" Müzikal Oyununu izlemeye ve destek olmaya gittik.

13 Aralık 2018 Perşembe akşamı Dostev’in ( Down Sendromlular ve Zihin Engelliler Koruma Derneği ) Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlediği ve Down Sendromlu gençlerin de sahne aldığı "Canım Ailem" Müzikal Oyununu izlemeye ve destek olmaya gittik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Bakırköy Ferahnak Korosu yurdumuza geldi.

13 Aralık 2018 Perşembe günü Bakırköy Ferahnak Korosu yurdumuza geldi.
Verdikleri konserde sakinlerimiz de şarkılara eşlik ederek müzik dolu keyifli bir gün geçerdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.150.Yılımızı birlikte kutladık.

10 Aralık 2018 Pazartesi günü Galatasaray Lisesi 150. Yıl Dönümü Kutlamaları kapsamında, Levent Whydam Otel de gerçekleşen 150.Yıl Balosuna Galatasaraylılar Yurdunda kalan, yaşayan Galatasaraylı büyüklerimizle katıldık.
150.Yılımızı birlikte kutladık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Nara Sanat Atölyesi’nden gelen eğitmen eşliğinde takı kutusu ve at heykelleri boya atölye çalışması yapıldı.

22 kasım 2018 Perşembe günü Nara Sanat Atölyesi’nden gelen eğitmen eşliğinde takı kutusu ve at heykelleri boya atölye çalışması yapıldı.
Sakinlerimiz boyadıkları heykelleri ve kutuları hatıra olarak aldılar.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.10 Kasım 2018 günü Sakinlerimizle saat 9.05 te saygı duruşunda bulunmak üzere Yurt Kafeteryasında toplandık.

10 Kasım 2018 günü Sakinlerimizle saat 9.05 te saygı duruşunda bulunmak üzere Yurt Kafeteryasında toplandık.
Florya Deniz Köşkü ziyaretine katılabilen sakinlerimizle müzeyi gezdikten sonra çay molası vererek dinlendik.
Öğle yemeği ardından "Atatürk" fiilmini izleyerek ATAMIZI andık.
k.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GSL155.dönem öğrencileri GSL130.dönem mezunları ile birlikte Yurdumuzu ziyarete geldiler.

3 Kasım 2018 Cumartesi günü Galatasaray Lisesine bu yıl giriş yapan GSL155.dönem öğrencileri kendilerine Galatasaray kurumlarını gezdiren GSL130.dönem mezunları ile birlikte Yurdumuzu ziyarete geldiler.
Vakfımız ve yurdumuz hakkında kısa bir bilgilendirme sonrası, sakinlerimizle tanışıp sohbet ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Sakinlerimizle Kutladık.

29.10.2018 Cumhuriyet bayramımızı hepbirlikte kutladık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Pera Müzesi, Mektep Meydan Galatasaray Sergisi gezildi

18.10.2018 Pera Müzesi gezimizde, Mektep Meydan Galatasaray Sergisi gezildikten sonra, Linol Baskı Atölyesi, Anılar Bahçesi’nde sakinlerimiz kendi defter kapaklarını tasarladılar.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Mektebim Lisesi öğrencileri yurdumuzu ziyaret etti.

17.10.2018 Mektebim Lisesi öğrencileri yurdumuza yaptıkları ziyarette, hazırladıkları programda şiir okuma, şarkı söyleme ve folklor gösterileri ile sakinlerimizi mutlu ettiler.
Sunum sonrası sakinlerimizle sohbet ederek birlikte vakit geçirdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Biruni Üniversite Hastanesi’nde görev yapan Uzman Doktor, Psikolog ve Diyetisyen yurdumuza ziyarete geldi.

12.10.2018 Biruni Üniversite Hastanesi’nde görev yapan Uzman Doktor, Psikolog ve Diyetisyen yurdumuza ziyarete gelerek sakinlerimize bilinçlendirici bir söyleşi yaptılar, sakinlerimizin sorularına cevap vererek sohbet ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle birlikte İBB Florya Sosyal Tesisleri’nde öğle yemeği yenildi.

10.10.2018 Sakinlerimizle birlikte denizin hemen yanı başında mavi ile yeşilin kucak kucağa olduğu İBB Florya Sosyal Tesisleri’nde öğle yemeği yenildi, temiz hava eşliğinde sohbet eden sakinlerimiz keyifli bir gün geçirdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.‘’Ah Nerede?’’ filmini izleyen sakinlerimiz keyifli ve eğlenceli saatler geçirdiler.

04.10.2018 tarihinde Her Perşembe Film Günü etkinliği kapsamında Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu'nun başrollerini paylaştığı romantik komedi türünde ki ‘’Ah Nerede?’’ filmini izleyen sakinlerimiz keyifli ve eğlenceli saatler geçirdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Yurtta Bayram Kutlaması

Sakinlerimizle bayram kutlaması için biraraya geldik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Kalender Ordu Evinde öğle yemeği yedik.

Sakinlerimizle Kalender Ordu Evinde öğle yemeği yedik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Dolmabahçe Sarayını gezmeye gittik.

19 Haziran 2018 Salı günü, öğle saatlerinde Dolmabahçe Sarayını gezmeye gittik.

Sakinlerimizin bir kısmı boğaz manzarasında çaylarını içmeyi tercih ederken, gezmek isteyen sakinlerimizle de Saray gezimizi tamamlayarak, yurdumuza geri döndük.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Kafeteryamızda mini bir konser ve doğum günü kutlaması

Galatasaray Yurdu Kafeteryasında, MüzikOnair’ın organizasyonu ile genç popçu Milad ve Sema Bilmez mini bir konser düzenleyerek sakinlerimize moral desteğinde bulundular. Ziyaretçilerimizin getirdiği pasta ile doğum günü olan sakinlerimizin gününü de kutladık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Florya Sosyal tesislerinde öğle yemeği yedik.

25 Mayıs 2018 Cuma günü sakinlerimiz ile birlikte Florya Sosyal tesislerinde öğle yemeği yedik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimiz, Kültür Üniversitesi’nde yapılacak ‘’Tabiat için Empati’’ adlı oyuna özel konuklar olarak davet edildiler.

11 Mayıs 2018 Cuma günü, sakinlerimiz, Kültür Üniversitesi’nde yapılacak "Tabiat için Empati" adlı oyuna özel konuklar olarak davet edildiler.

Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumunda Türkiye Omurilik Felçlileri yararına düzenlenen gösteride profesyonel dansçıların yanı sıra Kültür Koleji Fen Lisesi öğrencileri de sahnede yer aldılar.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.İtfaiye ekibi personelimize bilgi ve eğitim vermek üzere Yurdumuza geldi.

27 Nisan 2018 Cuma günü İtfaiye ekibi personelimize bilgi ve eğitim vermek üzere Yurdumuza geldi.

GS Yurt personeli acil durumda sakinleri ve kendilerini güvenli tahliye etmek, yangın kontrolü ve gerekli olduğu durumda söndürme çalışmalarını uygulamalı gerçekleştirip, eğitim aldılar.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sevgili Devrim Atvur Güzel Yorumu ile Sakinlerimizle buluştu.

17 Nisan Salı günü GSLiseli sevgili Devrim Atvur gitarı ile Yurda gelerek, sakinlerimize müzik dolu keyifli zamanlar yaşattı.

Sakinlerimiz bildikleri, sevdikleri eserlere eşlik ettiler, bu güzel günün tekrarını dileyerek Devrim’le hatıra fotoğrafı çektirip teşekkür ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Pera Müzesine gittik.

12 Nisan Perşembe günü öğleden sonra sakinlerimizle Pera Müzesine gittik.

İstanbul’da Deniz Sefası sergisini gezdikten sonra Atölye çalışmasına geçtik.

Kil den çeşitli objeler yapıp boyadıktan sonra Yurdumuza geri döndük.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinler kendi hayal bahçelerini yarattılar.

10 Nisan 2018 Salı günü Sakinlerimizle Terrarium çalışması yapmak üzere toplandık.

Eğitmenlerin yönlendirmeleri ile, sakinler kendi hayal bahçelerini yarattılar.

Çalışma sonrası yaptıkları terrarium çalışmaları odalarını süslemek üzere kendilerine verildi.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sabun Atölyesinden gelen eğitmen yardımı ile sabun ürettik.

04 Nisan 2018 Çarşamba günü GS Yurt Kafeteryasında sakinlerimizle sabun üretmek üzere toplandık.

Sakinlerimiz Sabun Atölyesinden gelen eğitmen yardımı ile, seçtikleri kalıplarda istedikleri renkler ve kokularla kendilerine özel sabunlar ürettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaray Spor Kulübü Teknik Heyeti ile oyuncuları Selçuk İnan ve Bafetimbi Gomis ziyareytimize geldi.

29 Mart 2018 Perşembe günü, Galatasaray Spor Kulübü Teknik Heyeti ile oyuncuları Selçuk İnan ve Bafetimbi Gomis , GS Yurdumuzu ziyarete gelerek sakinlerimizle bir araya geldiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Mustafa Pars İlkokulu öğrencileri ziyarete geldiler

13 Mart 2018 Salı günü Mustafa Pars İlkokulu öğrencileri GSYurdumuzu, yaşlılarımızı ziyarete geldiler.

Hazırladıkları gösterileri şarkılar eşliğinde sakinlerimize sundular.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Dünya Kadınlar Gününü kutladık.

8 Mart 2018 Dünya Kadınlar Gününde, hanım sakinlerimizin gününü kutladıktan sonra, kadın çalışanlar olarak toplanıp pastamızı kestik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Öğle Yemeğimizi yemek üzere Sarayburnu Askeri Gazinosuna gittik.

8 Şubat Perşembe günü Öğle Yemeğimizi yemek üzere Sarayburnu Askeri Gazinosuna gittik.

Sakinlerimiz yemeklerimiz hazırlanana kadar manzara eşliğinde sohbet ederek güzel bir gün geçirdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Yunus Emre Kültür Merkezine ‘’Rüya ve Maskeler’’ adlı Müzikal Oyunu izlemeye gittik.

14 Ocak 2018 Pazar akşamı Sakinlerimizle Yunus Emre Kültür Merkezine ‘’Rüya ve Maskeler’’ adlı Müzikal Oyunu izlemeye gittik.

Sakinlerimiz başarılı dans performansı ile sergilenen anlamlı oyundan çok etkilendiler.


Görüntüler için lütfen tıklayınız.Bahçesanat Atölyesi Kurucuları, Sakinlerimize Ebru Sanatını uygulamalı tanıttılar.

8 Ocak 2018 Pazartesi günü Bahçesanat Atölyesi Kurucuları, Sakinlerimize Ebru Sanatını uygulamalı tanıttılar.

Atölye çalışmasına katılan sakinlerimiz eğitmenlerin desteği ile değişik desenler ve renkler kullanarak Ebru çalışmasını tamamladılar.


Görüntüler için lütfen tıklayınız.GS Yurdumuzda yeni yılı 29 Aralık 2017 Cuma günü kutladık.

GS Yurdumuzda yeni yılı 29 Aralık 2017 Cuma günü kutladık.
Geleneksel hale getirdiğimiz kutlama günümüzü, Sakinlerimizle tombala oyunu, sürpriz hediyeler, sohbet ve tabii güzel bir sofra ile geçirdik. 2018 yılının tüm Yurdumuz Türkiye’miz, GS Yurdumuzda yaşayan büyüklerimiz ve hepimiz için sağlık, mutluluk, huzur, barış getirmesi dileklerimizle günü tamamladık.


Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Tarabya Big Chef’s e öğle yemeğine gittik.

15 Aralık 2017 Cuma günü, dışarıya çıkmak isteyen sağlıklı sakinlerimizle Tarabya Big Chef’s e öğle yemeğine gittik.
Servisle gidiş dönüş, sakinlerimize farklı bir mekanda zaman geçirmek değişiklik yarattı.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Haliç Üniversitesi Öğrencileri sakinlerimizle takı yapmak üzere malzemeleri ile birlikte geldiler.

7 Aralık 2017 Perşembe günü Haliç Üniversitesi Öğrencileri sakinlerimizle takı yapmak üzere malzemeleri ile birlikte geldiler.
Hep birlikte bileklik yaptıktan sonra, öğrencilerin sakinlerimize hediye ettikleri çiçekler ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Kültür Üniversitesi Öğrencilerinden bir grup sakinlerimizle el işi etkinliği yapmak üzere malzemeleri ile Yurdumuza geldiler.

2 Aralık 2017 Cumartesi günü Kültür Üniversitesi Öğrencilerinden bir grup sakinlerimizle el işi etkinliği yapmak üzere malzemeleri ile Yurdumuza geldiler. Sakinlerimizle değişik aksesuar objeleri tasarlayıp, yaptıkları süsleri sakinlerimize hediye ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Bahçeşehir İlköğretim okulu öğrencileri sakinlerimize konser verdiler.

24 Kasım 2017 Öğretmenler gününde, Bahçeşehir İlköğretim okulu öğrencileri sakinlerimize konser vermek üzere Yurdumuza geldiler.
Konser sonrası öğrencilerin, çiçek hediyesi sakinlerimizi mutlu etti.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GS Kuruluşlarının Başkanları, Yöneticileri ve Temsilcileri ile Anıtkabir'deydik.

1 Aralık 2017 Cuma günü GS İşbirliği Kurulunun organizasyonu ile tüm GS Kuruluşlarının Başkanları, Yöneticileri ve Temsilcileri ile ATA mızı Anıtkabir de ziyaret etmek, saygı ve minnetlerimizi sunmak üzere Ankara ya hareket edildi.
Anıtkabir ziyaretinin ardından Ankara Galatasaraylılar Birliğinde öğle yemeği yenildi.
GS Kurum başkanlarının Fransa’nın Türkiye Büyükelçisini ziyaretinin ardından dönüşe geçildi.
Dönüş yolunda GSYVakfı olarak hem gün değerlendirmesi hem de önümüzdeki dönemi değerlendirme toplantısı yapıldı.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GSL129 Rehberliğinde GSL154 GS Yurdunda...

19 Kasım 2017 Pazar günü GSLisesi 129.Dönem mezunları GSLisesine bu yıl giriş yapan öğrencilerle GS Yurdumuza geldiler.
25.yılını kutlayan mezunların GSLisesine giriş yapan kardeşlerimize GS Kurumlarını tanıtma programı doğrultusunda geleneksel hale gelen bu programda yine sakinlerimiz ve öğrenciler kaynaşıp sohbet ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GSK lı Sporcular GS Yurduna Ziyarete Geldiler

17 Kasım 2017 Cuma günü, Galatasaray Spor Klübü futbolcularından bazıları Yurdumuza sakinlerimizi ziyarete geldiler.
Futbolcularımız sakinlerimizle sohbet ederken, GS Store dan aldıkları hediyeleri vererek büyüklerimizi mutlu ettiler. Sohbetin ardından antremana yetişmek üzere sakinlerimize veda ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Chef's Table Mutfak Atölyesinde sakinlerimizle Kurabiye Yaptık...

14 Kasım 2017 Salı günü, sakinlerimizle Maslak'ta Chef's Table Mutfak Akademisine gittik.
Serkan Bozkurt ve ekibi ile birlikte mutfağa girdik, kurabiyeler hazırladık, kurabiyelerimiz pişerken bizim için hazırladıkları öğle yemeğimizi yedik. Yemek sonrası ikram edilen çaylar ile pişirdiğimiz kurabiyelerin tadına baktıktan sonra Yurdumuza geri döndük.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.29 Ekim 2017 Pazar Cumhuriyet Bayramımız tüm Yurtta ve GS Yurdumuzda coşku ile kutlandı.

29 Ekim 2017 Pazar günü En büyük bayram, Cumhuriyet Bayramımızı GS Yurdumuzda kutladık.
Sakinlerimizden oluşan Koromuz, uzun zamandır çalıştıkları marşları seslendirirken, diğer sakinler ve misafirlerimiz de eşlik ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Bakırköy Veliefendi deki Kahve Dünyası Fabrikasına gittik.

2 Haziran 2017 Cuma günü sakinlerimizle Bakırköy Veliefendi deki Kahve Dünyası Fabrikasına gittik.
Çikolata, yapımı ve kakao hakkında genel bir bilgilenmeden sonra, eğitmenimizle Atölye çalışmasına geçtik.
Sakinlerimizin tercihlerine göre sütlü, bitter fıstıklı ve çilekli çikolatalarımızı ürettik.
Yaptığımız çikolataları ve kullandığımız önlükleri bizlere hediye ettiler.
Atölye çalışmasında yorulan sakinlerimiz, ikram dondurmaları yiyerek yorgunluk attılar..

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaraylılar Yurdumuzda, geliri Eğitimcilere kullanılmak üzere bir Kermes düzenledik.

28 Mayıs 2017 Pazar Günü Galatasaraylılar Yurdumuzda, geliri Eğitimcilere kullanılmak üzere bir Kermes düzenledik.
Sakinlerimizin ilgi gösterdiği, alış veriş yaptığı Kermeste gönüllülerin çalışmaları ve hazırladıkları ikramlardan sakinlerimiz de yararlanabilme imkanı buldular

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Avusturya Liselilerden oluşan Kartçınar Korosu Klasik Türk Müziği Konseri vermek üzere yurdumuzdaydı.

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü Avusturya Liselilerden oluşan Kartçınar Korosu Klasik Türk Müziği Konseri vermek üzere yurdumuzdaydı.
Sakinlerimizden oluşan GS Yurdu koromuz da konserde bazı eserleri seslendirmek üzere kendilerine eşlik ederek, sahnede yer aldı.
Diğer sakinlerimiz ise hem konser dinlediler, hem şarkılara eşlik ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Tevfik Ercan Lisesinden gelen bir gurup öğrenci drama gösterisi yapmak üzere yurdumuza geldiler.

16 Mayıs 2017 Salı günü Tevfik Ercan Lisesinden gelen bir gurup öğrenci sakinlerimize drama gösterisi yapmak üzere yurdumuza geldiler.
Gösteri sonrası sakinlerimizle sohbet eden öğrenciler ve sakinler birlikte zaman geçirmekten mutlu oldular.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfımızın Mali Genel Kurulu GSYurdu Florya da yapıldı.

13 Mayıs 2017 Cumartesi günü Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfımızın Mali Genel Kurulu GSYurdu Florya da yapıldı.
Genel Kurul sonrası toplantıya katılan mütevellimiz ve sakinlerimizle bahçede döner partisi ile yaza Merhaba denildi.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Sütlüce deki Minyatür Türkiye Parkı, Miniatürk’e gittik.

09 Mayıs 2017 Salı günü sakinlerimizle Sütlüce deki Minyatür Türkiye Parkı, Miniatürk’e gittik.
Sakinlerimiz yorulmasınlar diye mini trenle yaptığımız turda kendilerine yanlarından geçerken gördüğümüz maketlerin bilgilerini verdik, göremediklerinin isimlerini okuduk.
Sakinlerimiz yerinde görüp, gezmiş oldukları mekanların, yapıtların minyatürlerini görünce mutlu oldular, anıları canlandı, anılarını paylaştılar.
Turumuz tamamlandıktan sonra birer yorgunluk çayı içerek GSYurdumuza geri döndük..

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Kültür Üniversitesinden bir gurup öğrenci, bahçemizi süslemeye geldi.

28 Nisan 2017 Cuma günü Kültür Üniversitesinden bir gurup öğrenci, saksıları ve çiçekleri ile yurdumuza, bahçemizi süslemeye geldi.
Sakinlerimizle birlikte saksıları boyadıktan sonra, öğrencilerin getirdiği çiçeklerimizi ektik.
Ekilen çiçeklerin bakımı ve takibi için, her sakin boyadığı saksıya ismini yazdırdı.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Kültür Üniversitesi kampüsüne gittik.

20 Nisan 2017 Perşembe günü sakinlerimizle Kültür Üniversitesi kampüsüne gittik.
Geçtiğimiz yıl da Kültür Üniversitesi öğrencileri ile sakinlerimiz arasında Kuşaklar Arası İletişim Programı kapsamında bir çalışma yapılmıştı.
Bu yıl da çalışmaya katılan sakinlerimiz ikramlar eşliğinde, çalışmayı bitirip sertifikalarını alan öğrencileri kutladılar, sohbet ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Kültür Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri yurdumuza geldiler

11 Nisan 2017 Salı günü Kültür Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri yurdumuza geldiler.
Sakinlerimizle buzdolabı magneti yaptılar, magnetler, sakinlerimizin odalarında buzdolaplarının üzerini süslemek üzere sakinlerimize dağıtıldı.


Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Gülhane Parkına Lale Festivaline gittik.

14 Nisan 2017 Cuma günü sakinlerimizle Gülhane Parkına Lale Festivaline gittik.
Sarayburnu kapısından Sultanahmet kapısına, yürüme alanında sakinlerimiz hem yürüyüş yaptılar hem de Lale lerin keyfini çıkardılar.
Yürüyüşün ardından, Kafede çay simit eşliğinde yorgunluk giderdikten sonra yurda geri döndük.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Pera Müzesine gittik.

6 Nisan 2017 Perşembe günü sakinlerimizle Pera Müzesine gittik.
Bosna-Hersek ve Yugoslav sanatının önemli temsilcilerinden Messed Berber’in sergisini gezdikten sonra, sakinlerimizle atölye çalışmasına katıldık.
Kolaj çalışması sonucunda en iyi çalışmayı yurtta seçmek üzere çalışmalarımızı da yanımıza alarak Yurda geri döndük.


Görüntüler için lütfen tıklayınız.Kültür Üniversitesi Akut Kulübü öğrencileri yurdumuza geldiler.

2 Nisan 2017 Pazar günü Kültür Üniversitesi Akut Kulübü öğrencileri yurdumuza geldiler.
Sakinlerimizle, halattan bardak altlığı, fotoğraf çerçevesi boyama çalışmaları yaptılar.


Görüntüler için lütfen tıklayınız.THK Bakırköy şubesinden gelen 2 eğitmen yönetici ile sakinlerimiz model uçak yapmak üzere bir araya geldiler.

25 ve 26 Mart 2017 tarihlerinde THK Bakırköy şubesinden gelen 2 eğitmen yönetici ile sakinlerimiz model uçak yapmak üzere bir araya geldiler.
Gerekli bilgilenmeleri alan sakinlerimiz çalışmaya katıldılar.
Erkek sakinlerimizin daha ilgili olduğu çalışmada sakinlerimiz yaptıkları uçakları uygun hava koşullarında uçurmak üzere aldılar.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Bal Arısı Montesori Yuvası ziyaretimize geldi.

31 Mart 2017 tarihinde Florya da bulunan Bal Arısı Montesori Yuvasından, GS Yurdumuza sakinlerimizi ziyarete gelen 4-6 yaş grubu çocuklar sakinlerimize getirdikleri cupcake leri süslediler.
Sakinlerimiz çocukların süsledikleri keklerini yerken, bazı sakinlerimiz ise çocuklarla birlikte süsleme yaptılar.


Görüntüler için lütfen tıklayınız.Yurtta Kathre Cam Atölye Çalışması

GS Yurdumuzda, sakinlerimizle , 21 Mart 2017 Salı günü Kathre Cam Atölyesinden gelen eğitmen Berna Terzioğlu eşliğinde atölye çalışması yaptık.
Sakinlerimizin çoğu eğitmen hanımın cam figürleri yapışını hayranlıkla izlerken, cesaret eden birkaç sakinimiz de eğitmen eşliğinde cam figür çalışması deneme imkanı buldular.
Eğitmenden Atölye çalışmasında üretilen cam figürlerin hazır hale geldikten sonra sakinlerimize gönderilme sözünü alarak çalışmayı tamamladık.Görüntüler için lütfen tıklayınız.Ferahnak TSM topluluğu konseri

23 Şubat 2017 Perşembe günü tesisteki sakinlerimiz, 20 kişilik Ferahnak TSM topluluğunun Şef, Bestekâr ,Udi Nezih ELBİRLER ‘in seslendirdiği eserleri dinleyerek eşlik ettiler.
1.5 saat kadar süren konser sonrası hem sakinlerimiz, hem de misafir sanatçılarımız çok mutlu oldular. Hatıra fotoğrafı ile etkinliği sonlandırdık.Görüntüler için lütfen tıklayınız.Beşiktaş belediyesinin organize ettiği Beşiktaş Çocuk Korosunun konserini izledik.

18 Şubat 2017 Cumartesi günü Beşiktaş belediyesinin organize ettiği Beşiktaş Çocuk Korosunun konserini izleyen sakinlerimiz çocukların performansları , Türkçe ve yabancı dillerdeki parçaları başarı ile seslendirmelerini hayranlıkla izlediler. Beşiktaş Belediye başkanı Av. Murat Haznedar'dan gelen sarı kırmızı çelenk de güne ayrı bir anlam kattı.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.İtalyan Lisesinden sosyal sorumluluk kl. öğrenciler ve rehber öğretmenleri yurdumuza geldiler.

10 Şubat 2017 Cuma günü İtalyan Lisesinden sosyal sorumluluk klübüne bağlı öğrenciler ve rehber öğretmenleri tesisimize sakinlerimizi ziyaret etmek ve bilgilenmek üzere yurdumuza geldiler. Öğrencilere Türkiye’de huzurevi ve bakımevleri, Galatasaraylılar Yurdunun kuruluşu ve Türkiye’de ki konumu hakkında bilgi verildi.
Bilgilenme sonrasında öğrenciler seçtikleri şarkıları söyledikten sonra sakinlerimize ve getirdikleri küçük hediyeleri dağıttılar.Görüntüler için lütfen tıklayınız.Bakırköy Çevreciler Sosyal Yardımlaşma Derneği üyeleri, Yurdumuzda Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdiler.

4 Şubat 2017 Cumartesi günü Bakırköy Çevreciler Sosyal Yardımlaşma Derneği üyeleri, sakinlerimiz için GS Yurdumuzda Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdiler.
Sakinlerimizin de eşlik ettiği konser ‘’MEMLEKETİM’’ şarkısı ile sakinlerimizin coşkulu katılımı ile sona erdi.Görüntüler için lütfen tıklayınız.Tarihi Eyüp Oyuncakları Evine gittik.

20 Ocak 2017 tarihinde sakinlerimizle Tarihi Eyüp Oyuncakları Evine gittik.
Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklara hediye etmek üzere, bizler için hazırlanan oyuncakları boyadık,
Hem eğlendik hem de çocuklara hediye edeceğimiz oyuncaklara katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadık.Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Madame Tussauds Balmumu Heykel müzesini gezmeye gittik.

4 Ocak 2017 Çarşamba günü, sakinlerimizle Taksim’de Grand Pera’ya Madame Tussauds Balmumu Heykel müzesini gezmeye gittik.
“250 yıllık bir geçmişe sahip Madame Tussauds markası ile tarihi , kültürel kahramanlaın yanı sıra geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü isminin heykellerini inceleyip, birlikte fotoğraflar çektirip yurda geri döndük.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Yurtta sakinlerimizle erken yılbaşı kutlaması gerçekleştirdik.

29 Aralık 2016 Perşembe günü Yurtta sakinlerimizle erken yılbaşı kutlaması gerçekleştirdik. Sakinler ve personel hediye çekilişi sonucuna göre birbirlerine hediyelerini verdiler.
Etkinlik için hazırlanan ara öğünlerin sunulması ve sakin yakınlarının da katıldığı tombala oyunu ile keyifli dakikalar yaşandı.
Tombaladan kazananlara ağacımızın altındaki hediyeler dağıtıldı.
Tüm sakinlerimize ve takipçilerimize 2017 için mutlu, sağlıklı ve güzel bir yıl dileriz.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Fasl-ı Pırlanta Türk Sanat Müziği Korosu , GS Yurdunda 2 saatlik bir konser verdi.

25 Aralık 2016 Pazar günü Kadıköy Gönüllü Merkezinden gelen Fasl-ı Pırlanta Türk Sanat Müziği Korosu , GS Yurdunda 2 saatlik bir konser verdi.
Sakinlerimiz Konserin ilerleyen zamanlarında Balkan havalarına dans ederek eşlik ettiler.
Sakinlerimize bu özel günü hazırlayan Kadıköy Belediyesi destek hizmetlerine ve Koro çalışmalarını yürüten gönüllü merkezine teşekkür ederiz.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.2017'de bizim için olmasını istediklerimizi yaptığımız yılbaşı ağacı çalışmasına işledik.

22 Aralık2016 Perşembe günü Pera Müzesin den gelen eğitmen ile beraber kısaca Mario Prassinos’u (Mario Prassinos , İstanbul’da Rum, sanatçı bir ailede dünyaya gelen Mario Prassinos’un Paris’te 20. yüzyıl avangartları arasında başlayan sanatsal kariyerini konu alıyor. Sanatçının resimlerden kitap illüstrasyonlarına ve dokuma örneklerine, portrelerden gravürlere uzanan farklı eserleri bulunmaktadır., Prassinos’un çarpıcı ve özgün karakterini, sürrealizmle başlayıp realist bir anlayışa yönelen üslubunu ortaya koyuyor. ) tanıdık. Eserlerinden yola çıkarak hayalimizdeki yılbaşı ağacnı ve 2017de bizim için olmasını istediklerimiziyaptığımız yılbaşı ağacı çalışmasına işledik.
Umarız 2017 hepimiz için, Türkiye için güzel haberlerle dolu mutlu bir yıl olur.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Kültür Üniversitesi Sosyal Sorumluluk kulubü ile birlikte yürüttüğümüz yılbaşı tebrik kartları çalışması

21 Aralık 2016 günü Kültür Üniversitesi Sosyal Sorumluluk kulubü ile birlikte yürüttüğümüz yılbaşı tebrik kartları çalışmasına sakinlerimize destek olmak üzere öğrenciler geldiler.
Hazırlanan kartları 2016 Yılbaşında sakinlerimize takvim hazırlayan Necatibey İlköğretim okulu öğrencilerine gönderildi.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Hatıra fotoğraf ve ahşap çerçeve atölyesi

5 Aralık2016 Pazartesi günü İnternet üzerinden iletişim kurulan (instagram: @dekoblogosfer ve @handizayn )firma sorumluları nın önderliğinde hatıra fotoğraf ve ahşap çerçeve atölyesi yapıldı.
Gönüllü arkadaşların da katıldıkları sakinlerimizin yeni yıl temalı çerçevelerinden sonra gönüllülerin sakinlerimiz için yaptıkları yılbaşı temalı kurabiyeler ve kaktüs hediyeler ile güzel bir gün yaşandı.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Barcelona Lassa maçını izledik.

25 Kasım 2016 Cuma günü Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı ile THY Avrupa Ligi'nin İspanya temsilcisi Barcelona Lassa maçını izlemek üzere Abdi İpekçi Spor salonuna gittik.
Bazı sakinlerimizin ve personelin ilk kez izledikleri basketbol maçında taraftarın coşkusu sakinlerimize de yansıdı. GS ın 78 –64 galibiyeti ile sonuçlanan maçı izlemekten çok mutlu olan sakinlerimiz tekrar maç izlemek isteklerini bildirerek yurda geri döndüler.
Görüntüler için lütfen tıklayınız.24 Kasım 2016 Öğretmenler Günü kutlaması

Bu yıl 24 Kasım 2016 Öğretmenler Günü kutlamasını, GS Yurdumuzda kalan öğretmen sakinlerimiz için Bahçeşehir Koleji Florya kampüsü Orta Okul öğrencileri gerçekleştirdi.
Müdür Muavini ve öğretmen ekibinin de katıldıkları törende, koronun seslendirdiği "Öğretmen Andı" ve "Canım Öğretmenim" eserleri , okunan şiirler öğretmenlerimizi hem duygulandırdı hem de çok mutlu etti.
Görüntüler için lütfen tıklayınız.Yurtta Atölye Çalışması

18-11-2016 Cuma günü Yurdumuza gelen Pera Müzesi Eğitmen ve Gönüllüleri Sakinlerimize Atölye Çalışması hazırladılar.
Kolombiyalı Modern Sanat Ressamı Fernando Botero ‘nun şişman insan figürleri ve sofra düzeni konuları ile çalışmaya katılan sakinlerimiz güzel zaman geçirdiler.
Görüntüler için lütfen tıklayınız.Ağabeyimiz A. Erol Kayalıoğlu'nu kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz

Galatasaraylılar Yurdu'muzun ilk sakinlerinden 1946 mezunu Mektepli Ağabeyimiz A. Erol Kayalıoğlu'nu kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz.
Kendisini sevgi, saygı ve rahmetle hatırlayacağız.

120 ile Mekteb-i Sultani' de yayınlanan Erol Kayalıoğlu söyleşisi için tıklayınız.İstanbul Oyuncak Müzesi

14 Kasım 2016 günü şair/yazar Sunay Akın’ın 1990 yılından başlayarak pek çok ülkedeki eserleri toplayarak kurduğu İstanbul Oyuncak Müzesini görmek üzere yola çıktık.
Göztepe semtinde tarihi bir köşkte yer alan müzeye sakinlerimizle deniz yolunu kullanarak ulaştık.
Üç kuşağın bir arada zaman geçirebileceği ve ortak mutluluğu paylaşabileceği bu müzede sakinlerimizin sık sık ‘’Bu oyuncaktan bende de vardı’’ cümlelerini duyduk.
Atölye çalışmasında topaç boyadıktan ve Sunay Bey’le tanıştıktan sonra müzeden ayrılarak tesisimize geri döndük.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GSYurdumuzda Cumhuriyet Bayramı

Bu yıl GSYurdumuzda Cumhuriyet Bayramını GSLiseli ağabeylerimizin, sakinlerin ve yakınlarının katılımı ile kutladık.
Günün anlam ve önemi üzerine YKurulu Başkanımız Sonay Kale ve Oğuz İmregün ağabeyimiz konuşma yaptılar..
Kutlama bir sakinimizin solo T.Sanat Müziği konseri ile başlayıp ardından yaklaşık bir aydır bu özel gün için hazırlanan sakinlerimizden oluşan koronun seslendirdiği marşlarla devam etti.
Tüm davetlilerin marşlara katılımı ile coşkulu bir kutlama yaşandı.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Füsun Doğan Sanat evi kurucusu ve eğitmenleri ile polimer kil çalışması

28 Ekim Cuma günü Yurdumuzda Kadıköy’den gelen Füsun Doğan Sanat evi kurucusu ve eğitmenleri ile polimer kil çalışması düzenlendi.
Eğitmenlerin malzeme tanıtımı ve nasıl çalışılacağının anlatımının ardından Fil figürü üzerinde çalışmaya başlayan sakinlerimiz birbirinden farklı ve güzel eserler ortaya çıkardılar.
Bir hafta sonra boyanmak üzere çalışmalar kurumaya bırakıldı.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.153.dönem öğrencileri yurdumuzu tanımaya ve sakinlerimizi ziyarete geldiler.

23 Ekim 2016 Pazar günü GSLisesine bu yıl giriş yapan 153.dönem öğrencileri yurdumuzu tanımaya ve sakinlerimizi ziyarete geldiler.
25.yılını kutlayan mezunların geleneksel hale gelen GSLisesine giriş yapan kardeşlerimizi GS Kurumlarını tanıtma gezisinin bu yıl ki mezunları 128.dönem, öğrencileri ise 153. dönemdi.
Yurt hakkında kısa bir bilgilendirme alan genç kardeşlerimiz ara öğün saatinde sakinlerimizle kaynaşarak sohbet ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimiz ve stajyerlerimizle Bakırköy Botanik Park’a gittik

20 Ekim 2016 Perşembe günü sakinlerimiz ve stajyerlerimizle Bakırköy Botanik Park’a gittik. 2013 Haziran Ayında hizmete açılmış olan park, su parkı ve oyun ekipmanları, tematik bahçeleri, şifalı bitkileri, mutfak ve bahçe bitkilerinin gruplanmış olduğu kısımları ile sakinlerimizi çok etkiledi.
Sakinlerimizle doğa yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra, 2hece kafede göl manzarasında çaylarımızı içerek günü tamamladık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız." Bizim Rumeli Derneği Korosu" Yurdumuzda konser verdi.

9 Ekim 2016 Pazar günü Avcılar Belediyesinin katkıları, Avcılar Lions Kulübünün organizyonu ile " Bizim Rumeli Derneği Korosu" Galatasaraylılar Yurdumuzda konser verdi.
Lions Kulübünün üyeleri ve yakınlarının yanı sıra Barınyurt sakinleri de konseri dinlemek üzere misafirimiz oldular.
“Bizim Rumeli Derneği” korosu ilk konserlerini bakım misafirlerimiz için bahçe katında verirken, diğer misafirlerimiz için huzurevi bölümünde gerekli hazırlıklar tamamlandı.
Huzurevi sakinlerimiz ve misafirlerimiz için Derneğin ikinci konserinin ardından Ekim ayı doğum tarihli sakinlerimizin doğum günleri kutlanarak pasta kesildi.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Yurtta Sakinlerimize Ebru Sanatı tanıtıldı.

7 Ekim 2016 Cuma günü Bahçe Sanat Atölyesi eğitmenleri öncülüğünde Yurtta Sakinlerimize Ebru Sanatı tanıtıldı.
(Ebru; renklerin suyla dansının yarattığı bir ahenktir . Bazı kaynaklar ebrunun, yüz suyu anlamına gelen "ab-ı ru" sözcüğünden, bazı kaynaklar ise Orta Asya dillerinden Çağatayca da hareli görünüm, damarlı kumaş ya da kağıt anlamına gelen "ebre"den geldiğini söylese de en yaygın kanı, kelimenin kökeninin Farsça; bulutumsu, bulut gibi anlamına gelen "ebri" den gelmekte olduğudur)
Bilgilendirmeden sonra sakinlerimiz rehber öğretmenlerin yardımı ile ebru çalışması yaptılar.
Günün sonunda sakinlerimiz yaptıkları eserleri teslim aldılar, çay ve aşure eşliğinde hoş sohbetler ettik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Pera Müzesinde yaş alanlar ile 5 yaş çocuk grubu buluşması

29 Eylül 2016 Perşembe günü Pera Müzesinde yaş alanlar ile 5 yaş çocuk grubu buluşması, Nesillerin Dansı çalışmasına Galatasaraylılar Yurdu sakinleri ile katıldı .
10 çocuk 10 huzurevi sakini çalışmasına; Türkiye Alzheimer Derneği Özel Gündüzlü Bakım ve Evde Bakım Yaşlı Hizmet Merkezi , Ulus Yaşamevi , Adora ve Galatasaraylılar Yurdu sakinleri ve refakatçıları katıldı. Katherina Behar’ın veri girişi sergisi gezildikten sonra, Pera Eğitim’in hazırladığı çocukların yer aldığı küçük oyunlar gerçekleştirildi.Motivasyon, özgüven, motor kabiliyeti, esneklik, koordinasyon ve sosyalleşme gibi yetenekleri geliştirmeyi amaçlayan bu oyunlara yaşlıların da katılımı, çocuklarla kaynaşmaları ve bütünleşmeleri sağlandı. Organizasyon katılan tüm sakinler, refakatçileri ve çocukların toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi..

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle kendi mutfağımızda ekmek yaptık.

Bu haftaya sakinlerimizle kendi mutfağımızda Kadıköy’deki Yud’un Atölyesinden gelen Yudum Balaban Hanım ve yardımcısı eşliğinde ekmek yaparak başladık.
Yudum Hanımın önderliğinde hazırlanan malzemelerle sırası ile Foccacia , Örgülü Macar Ekmeği ve Zeytinli Ekmeklerimizin yapımında başından sonuna sakinlerimiz aktif görev aldılar.
Hazırlanan ve pişen ekmekleri ara öğün saatinde çayın yanına servis ettik. Kendi pişirdikleri ekmekleri sakinlerimiz çayın yanına çok yakıştırdılar.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Wow İstanbul Otel Soffa Mutfak Atölyesine gittik.

Eğitmen Şef Emrah Fandaklı ve ekibi bizleri karşıladılar.
Sakinlerimizle önceden hazırlanmış malzemelerle cup cake yapımına başladık. Her 2 kişiye düşen ocak ve fırınlı büyük mutfak ortamında çalışmanın sonucunda cup cake lerimiz hazırdı.
Emrah Şefin sakinler için hazırladığı ceviz ezmesini tattıktan sonra yine bizim için hazırlanmış yemek masasına geçerek hem pişirdiğimiz cup cakelerin hem de diğer ikramların tadına bakarak sohbet ettik.
Atölye çalışması sonrası sakinlerimiz eğitim sertifikalarını da alarak güzel bir günü tamamladılar.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GS Yurdunda bir Kurban Bayramı daha geçirdik.

Bayramda sakinlerimizle bayramlaştık, sohbet ettik ve tatlılarımızı birlikte yedik.
Bayram Tatili süresince Sakin yakınlarının ziyaretleri ve ikramları ile Yurt sakinleri Bayramı tatil havasında geçirdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı olarak Sultani Balo’ 16 ya katıldık.

Galatasaray Lisesi Yatılılık Bursuna Destek vermek amacıyla geleneksel hale gelen Sultani Balo bu yıl Galatasaray Kalamış Tesislerinde gerçekleştirildi.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Florya Pazarına gittik.

Sakinlerimizle Florya’da Pazar günleri kurulan semt pazarına gittik. Esnafla sohbet edip alış veriş yapan sakinlerimiz pazar sonrası Havuzlu Park’ta yorgunluklarını giderdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Pelit Çikolata Müzesini gezdik.

Sakinlerimizle beraber Galatasaray Yurdundan Pelit Çikolata Müzesine gittik. Rehber eşliğinde başladığımız Müze turuna çikolatanın ana maddesi kakao bitkisini tanıyıp işlenmiş kakao çekirdeğini tadarak başladık.
Müzede tarihte yer alan pek çok önemli ismin çikolata büstü yanı sıra İstanbul’un Boğaziçi Köprüsü, Kız Kulesi, Sultanahmet Meydanı ve Galata Kulesi gibi simgelerini çikolata şeklinde görmek sakinlerimizi şaşırttı ve mutlu etti.
Cennet kapısı ve Çikolata şelalesinin önünden ayrılmak güç oldu.
Ayrılırken bizlere çikolata çeşmesinden çikolata kuplar içindeki ikramlarının yanında birer kutu hediye çikolatalarımızı da alarak yurda geri döndük.
Katılan sakinlerimiz mutlu ve tatlı bir gün geçirdi, katılamayanlara da getirdiğimiz çikolataları biz ikram ettik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimizle Pera Müzesine davetliydik.

Sakinlerimizle yine Pera Müzesine davetliydik.
Sergi tanıtımının ardından Eserleri gördük ve sonrasında Atölye Çalışmasına katıldık.
Yorgunluğumuzu atmak üzere Pera Cafe de çay saati yaptıktan sonra yurdumuza geri döndük.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfımızın 2016 Mali ve Seçimli Genel Kurul Toplantısını Yurdumuzda yaptık.

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfımızın 2016 Mali ve Seçimli Genel Kurul Toplantısını Yurdumuzda yaptık.
Genel Kurul sonrasında sakinlerimizin de katıldığı bahçedeki Barbekü ikramımızda Mütevellimiz ve Sakinlerimiz tanışıp sohbet ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Mithatpaşa İlköğretim Öğrencileri öğretmenleri ile yurdumuzu ziyarete geldiler.

Mithatpaşa İlköğretim Öğrencileri öğretmenleri ile yurdumuzu ziyarete geldiler.
Yurdumuzu gezip sakinlerimizle sohbet eden öğrencilerimizin arasında Başhemşiremizin çocukları da yer aldı..

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Kültür Üniversitesi Psikoloji Öğrencilerinin Yurdumuzdaki sakinlerle yürüttükleri Kuşaklar Arası İletişim Programının sunumunu izledik

Kültür Üniversitesi Psikoloji Öğrencilerinin Yurdumuzdaki sakinlerle yürüttükleri Kuşaklar Arası İletişim Programının sunumunu izlemek üzere Kültür Üniversitesine davetliydik.
Panel sonrasında geliri KAÇUV yararına olmak üzere sakinlerimizin hazırladığı el yapımı takıların satışını gerçekleştirdik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Haftasonu Etkinliği

GS Yurdunda bu Hafta Sonu eğlencesi Bakırköy Korosundan geldi.
Koroyla birlikte şarkılara eşlik eden Sakinlerimiz ve personel müzik dolu bir hafta sonu geçirdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.TURGAY ŞEREN Vefa Gecesi

Turgay Şeren’in Vefa Gecesinde kendisine GS lı sakinlerimizle eşlik ettik.
23 Şubat 2016 tarihinde Sancaktepe Belediyesinin Şişli Grand Cevahir Otelde organize ettiği geceye futbolcular ve iş adamları katıldı.
Coşkun Sabah’ın da sahne aldığı gecede Turgay Şeren’e Metal Kaleci Eldiveni hediye edildi.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Yüzyıla 1 Kala

Yüzyıla merhaba diyen Sakinimizin yeni yaşını ailesi , diğer sakinler ve yakınları ile birlikte kutladık.
, ardından öğle yemeği ikramlarını aldık.
Değerli sakinimizin sağlıkla iyi bir yaş geçirmesini diliyoruz.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Sakinlerimiz Dumankaya'nın daveti ile Arena'da...

Dumanka'nın daveti ile Arena'daydık.Mc.Donalds gezimiz

Yeni yıldaki ilk gezimiz Florya Mc.Donald’s şubesine oldu.
Özel konuk olarak davet edildiğimiz Mc.Donald’s ta önce üretim aşaması hakkında bilgilendirildik, ardından öğle yemeği ikramlarını aldık.
Sakinlerimizle bu davet ve ziyaretten memnun yurda geri döndük.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Yeni Yıl Kutlamaları

Galatasaraylılar Yurdunda sakinlerimiz ve personelimizle beraber yeni yıla merhaba dedik.
Hediye alış verişimizin ardından, tombala oynadık ve pastamızı keserek 2016 yı karşıladık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Öğretmenler Gününde

Öğretmenler Gününde Galatasaraylılar Yurdumuza Yeşilçam’ın unutulmaz aktörlerinden Ediz Hun konuk oldu.
Değerli sanatçı sakinlerimizle, hayatı, sanat yaşamı ve eğitmen kimliği üzerine söyleşi yaptı.
Ara öğün saatinde getirdikleri pastayı sakinlerimizle birlikte yiyerek, sohbet ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Tüyap Kitap Fuarı

Sakinlerimizle Tüyap 34.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarına davetliydik.
Fuar gezisinden sonra , çay saatinde Tüyap yöneticilerinin ikramları ve özel ilgisi ile birlikte Vip salonunda ağırlandık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Florya Atatürk Deniz Köşkünde

10 Kasım 2015 Ulu önderimizin 77. ölüm yıldönümünde, sakinlerimizle Atamızın çok sevdiği dinlenme ve çalışmalarını yaptığı Florya’daki Atatürk Deniz Köşkündeydik.
1993 tarihinden itibaren ‘’Atatürk Müzesi’’ olan Köşkü gezdikten sonra özel izinle kafeteryasında sakinlerimizle çay içtik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Pera Müze Gezimiz

Sakinlerimizle Pera Müzesine gittik.
Sergiyi gezdikten sonra atölye çalışmasına katıldık ve yaptığımız çalışmaları beraberimizde yurda getirdik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GS Yurdunda öğle yemeği

GS Yurdunda, sakinlerimizle öğle yemeğimizi canlı müzik eşliğinde yedik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Yurdumuz Ziyaretçileri

4 Ekim 2015 günü GSL127.dönem bu sene GSLisesine giriş yapan 152.dönem kardeşlerimizle, Galatasaray Kurumlarını tanıtma gezisinde GSYurdumuzdaydı.
GSYurdumuzda yaşayan büyükleri ile çay saatinde bir arada oldular, sohbet ettiler, kuşaklar arası iletişim gerçekten çok güzeldi.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Dünya Yaşlılar Gününü Kutladık

1 Ekim Dünya Yaşlılar gününü GS Yurdunda yaş _alan büyüklerimizle kutladık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaraylılar Yurdunda bir bayram daha yaşadık.

Kurban bayramı öncesi 3-5 yaş gurubu ana okulu öğrencilerinin başlattığı büyüklerimizin bayramını kutlama ziyaretleri, bayramda sakin yakınları ve gençlik kolları ziyaretleri ile devam etti. Galatasaraylılar Yurdunda bir bayram daha yaşadık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.TPFD Ödül Töreni

10 Ağustos 2015 tarihinde Haliç Kongre Merkezi'nde ,Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen sezonun en iyilerinin seçildiği ödül törenine davetliydik

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GSK Başkanımız GS Yurdunda

Galatasaray Spor Kulubü Başkanı Dursun Özbek ile eski Samsunspor Başkanlarından işadamı Yılmaz Ulusoy Galatasaray Yurduna Turgay Şeren’e moral ziyaretine geldiler.
Eski anıların paylaşıldığı ve diğer sakinlerin de katıldığı sohbette duygusal anlar yaşandı, başkanların ziyareti diğer sakinlerimizi de mutlu etti.
Eski futbolcu Rıfat Usta’nın da yer aldığı ziyaretten dolayı çok mutlu olan Turgay Şeren ağabeyimiz, Özbek ve Ulusoy’a kendi imzasıyla minik birer GS topu hediye etti.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Ramazan Bayramı

GSYurdumuzda GSLise Pilavı ile başlayan Ramazan Bayramını, hazırlanan video sunumu ve Sakin Yakınlarının Ev Yapımı İkramları izledi.
Sakinlerimiz ve yakınları ile sohbet ederek, güzel zaman geçirdiğimiz bir bayram daha yaşadık.
Birlikte Büyük Bir Aile Olduk...

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GS Yurdunda Babalar Günü

Galatasaraylılar Yurdunda Yaşayan Babalarımızın Gününü Kutladık.
Ziyarete gelen GSLiseliler ve sakin yakınları ile birlikte kahvaltı yaptık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Geleneksel Pilav günümüz

14 Haziran 2015 Pazar günü GSLisemizdeki Geleneksel Pilav günümüzde , Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı olarak yerimizi aldık.
GSYurdumuzla ilgili bilgilendirme ve tanıtımlarımızı yeniledik, arkadaşlarımız ve büyüklerimizle sohbet ettik, pilav yedik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Turgay Şeren Ödülü

20 mayıs 2015 tarihinde Point Otel’de gerçekleşen Süleyman Seba Spor Ödülleri Gecesinde GSLiseli değerli büyüğümüz Turgay Şeren Yaşam Boyu Onur Ödülünü alırken kendisine eşlik ettik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Topkapı Sarayında

Sakinlerimizle Topkapı Sarayına ''Türk Kahvesinin 500 yıllık öyküsü'’nü öğrenmeye gittik, Saray bahçesinde kahvelerimizi içip dinlendik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Halit Kıvanç yurdumuzdaydı.

Halit Kıvanç'ın yurdumuza yaptığı ziyaret söyleşi ve sohbeti sakinlerimiz tarafından ilgi ve sevgi ile karşılandı. GS Yurdu adına kütüphanemizde imzaladığı kitaplarını hediye etti.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GSTV de yayınlanan 120. dönem özel programı

83. dönemden 151. döneme el ele yan yana...
120. dönemin hazırladığı GSLisesinde çekilen , GSTV de yayınlanan 120 ile Mekteb-i Sultani programına konuk olan sakinlerimiz okul günlerine ve anılarına geri döndüler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Yeşilköy Rönepark gezimiz

Sakinlerimizle Yeşilköy'de doğanın yeşilini, mavisini ve küçük çaptaki hayvanat bahçesini koruyan Rönepark' ta zaman geçirdik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Gülhane Parkı gezimiz

Sakinlerimizle 24 Nisan 2015 tarihinde Gülhane Parkında Lale Festivalindeydik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Bahçe düzenlemeleri

Sakinlerimizle bahçe düzenlemeye terasımızdaki saksılara çiçekler ekerek başladık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Kültür Üniversitesinde konser

Sakinlerimizle birlikte Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryum ve Sanat Merkezinde Antonio Pirolli Şef yönetimindeki MSGSÜ Senfoni Orkestrasının Konserindeydik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Başakşehir Mutluluk Ülkesi Anaokulu Öğrencilerinin ziyareti

Başakşehir Mutluluk Ülkesi Anaokulu Öğrencileri GS Yurdunda Sakinlerimizi ziyarete geldiler. Kuşaklar arası buluşma sakinlerimizi mutlu etti.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Abdi İpekçi Arena'dan Metin Oktay Florya Tesislerine

Sakinlerimizle 27 Mart 2015 akşamı Abdi İpekçi Arena’da GS Liv Hospital – Panathinaikos basketbol maçını izlemeye gittik.
29 Mart 2015 Pazar günü ise Metin Oktay Tesislerinde futbol maçındaydık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Metin Oktay Tesisleri

Galatasaraylı sakinlerimiz 26 Mart 2015 günü Metin Oktay Tesisleri'nde güneşli havanın ve bahçenin keyfini çıkardılar.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Devrim Atvur gitarı ile GS Yurdundaydı.

Sevgili GSLiseli kardeşimiz Devrim Atvur 24 Mart 2015 günü gitarı ile GS Yurdundaydı. Sakinlerimize yine yeniden müzik dolu bir gün yaşatan Devrim’e eşlik edip tempo tutan sakinlerimiz çok mutlu bir gün geçirdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Toron Karacaoğlu GS Yurdunda

Yönetmen, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı Toron Karacaoğlu 20 Mart Cuma günü GS Yurduna ziyaretimize geldi. Sakinlerimizin, sorularını cevapladı, Sanata ve Hayata dair ortak pek çok konuda sohbet ettiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaraylılar Yurdunda Konsere Davetlisiniz.Değerli Galatasarylılar;
18 Mart Çarşamba günü saat 19.oo da Galatasaraylılar Yurdumuzda Konser var.

Avusturya Liseliler Kartçınar Klasik Türk Müziği Korosu, Avusturya Lisesi mezunlarından oluşan ve Türk Sanat Müziği repertuarından şarkılar seslendiren bir korodur. Kuruluşundan bu yana birçok mekanda konser vermiş koronun GSYurdumuzdaki Konserine davetlisiniz.

Sizleri Yurdumuzda görmekten mutluluk duyacağız.Orhan Karaveli söyleşisi

12 Mart 2015 günü GSLiseli Orhan Karaveli Ağabeyimizin GSYurdunda Atatürk, Tevfik Fikret 'in 100. ölüm yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale konulu söyleşisi GSLiseli ağabeylerimiz ve sakinlerimizin yakın ilgisiyle keyifli bir sohbet havasında yaşandı .

Görüntüler için lütfen tıklayınız.GS Kulübü Yardımlaşma Sandığı Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Ziyareti

GS Kulübü Yardımlaşma Sandığı Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri GS Yurduna ziyaretimize geldiler.

GSTV nin de söyleşi yaptığı günde sakinlerimiz ve GSLiseli büyüklerimiz anılarını paylaşıp sohbet ettiler.Pera Müzesi Gezimiz

Sakinlerimizle 23 Ocak 2015 cuma günü Pera müzesine davetliydik.

Sergiyi gezdikten sonra Atölye çalışmasına katılan sakinlerimiz güzel bir gün geçirdiler.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaraylılar Yurdunda Aralık Ayı ve Yeni Yılı Karşılarken

Galatasaraylılar Yurdumuzda Aralık ayını ''Yeni Yıl Karşılama'' etkinliklerimizle tüm hızıyla yaşadık...

- 16 Aralık'ta Sevgili Devrim Atvur’un Müzik ziyafetiyle başladık...
- 21 Aralık'ta Yılbaşı Partimizi ve Kermesimizi yaptık, sakinlerimizin katıldığı ve hazırlık yaptığı partimiz çok güzel geçti...


- 29 Aralık'ta sakinlerimizle birbirimize yılbaşı hediyelerimizi alıp verdik. GS Futbol Akademisinin Öğrencileri ve Antrenörleri ziyaretimize geldiler, Öğrenciler ve sakinler sohbet ettiler,birlikte güzel bir gün geçirdik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Hayrettin Tuğal ağabeyimizi, rahmet ve minnetle andık.

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfımızın eski başkanlarından Hayrettin Tuğal ağabeyimizi, ölüm yıldönümünde ailesi, dostları ve sevenleri ile birlikte rahmet ve minnetle andık.

GS Yurduna vermiş olduğu hizmetleri ve emekleri için sonsuz teşekkürlerimiz ve saygılarımızla...

Galatasaraylılar Yardımlaşma VakfıGalatasaray Lisesi Pilavda

Galatasaraylılar Yurdu olarak Lisemizin 533. Kuruluş Yıldönümü ile 75. Ve 50. Mezuniyet yılları madalya ve berat törenine katıldık. 75. ve 50. yılını tamamlayan ağabeylerimizi en içten saygılarımız ve sevgilerimizle kutluyoruz.
Galatasaraylılar Yurdu masamızda bizler de ilgilenen ağabeylerimiz ve yakınlarını Yurdumuz hakkında bilgilendirdik.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaraylılar Yurdunda Öğretmenler Günü

Galatasaray İlkokulu öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Gününde Galatasaray Yurdumuzdaki emekli öğretmen sakinlerimizi ziyarete geldiler. Bu anlamlı günde sakinlerimizle sohbet ettiler öğretmenler günlerini kutladılar.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Galatasaray Kızılyıldız Abdi İpekçi Arena

21 Kasım 2014 Galatasaraylılar Yurdu sakinlerimizle basketbol maçı izlemek üzere Abdi İpekçi Arena' daydık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Enka Kültür Sanat Buluşmaları

18 Kasım 2014 Salı akşamı Galatasaraylılar Yurdundan sakinlerimizle, Mefkure Platin başkanlığında ki Florence Nightingale Hastanesi Türk Sanat Müziği Korosunun Konserine, gitmek üzere yola çıktık. Konsere geç kalmamak için akşam yemeğimizi Enka sosyal tesislerinde yedik. Sevgili Mefkure Platin’e bizleri davet ettiği, sakinlerimize keyifli müzik ziyafeti yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz.Davetli tüm sakinlerimiz adına Değerli koro arkadaşlarını ve Mefkure Platin’i bir kez daha kutluyor, başarılı çalışmalarını tebrik ediyoruz.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.10 Kasım'da Kadriye Moroğlu öğrencileri yurdumuzU ziyaret etti.

10 Kasım 2014 saat 09.04.56 Yüce Önder Atatürk'ün ölüm yıldönümünde, sakinlerimizle güne saygı duruşuyla başladık. Kadriye Moroğlu Lisesi öğrencileri yurdumuzu ve sakinlerimizi ziyaret ettiler, hazırladıkları Atatürk şiirlerini keman eşliğinde okudular. Öğrencileri uğurladıktan sonra hep birlikte Can Dündar'ın Mustafa Belgeselini izledik. Atamızı saygı ve özlemle andık.

Görüntüler için lütfen tıklayınız.Devrim Atvur'un yurdumuzdaki muhteşem müzik performansı

Değerli Mektepli kardeşimiz Devrim Atvur muhteşem performansı, sakinlerimizin yüreklerine dokunan seçkisi ve enerjisiyle bizlere müzik dolu çok keyifli bir gün yaşattı, Galatasaraylı ağabeylerini gururlandırdı. Sakinlerimiz bu güzel müzik ziyafetiyle adeta gençliklerine yolculuk yapıp, duygulandılar. Sevgili Devrim’e çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Performanstan görüntüler için lütfen tıklayınız.Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, en değerli bayramımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Galatasaraylılar Yurdundaki sakinlerimizle birlikte Galatasaraylılar Derneğinde kutladık.Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür hayatlarımızı borçlu olduğumuz Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle andık

Kutlamadan görüntüler için lütfen tıklayınız.GSTV Kurban Bayramı'nda Yurdumuzdaydı

GSTV'nin 2014 yılı Kurban Bayramı'nda Galatasaraylılar Yurdu'nda gerçekleştirdiği özel bölüm...YAPA Anaokulu Yurdumuzdaydı

1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününde Florya YAPA Anaokulu öğrencileri sakinlerimizi ziyarete geldiler. Ellerinde kendi yaptıkları keki çay saatimize yetiştirdiler birlikte yedik . Sakinlerimizle ilgilendiler hazırladıkları şarkıları bizim için söylediler. 23 Nisan 'da sakinlerimizin anaokullarına ziyaret sözünü alıp, bayramlarını kutladılar. Aynı gün GSTV de sakinlerimizin yaşlılar gününü ve Kurban bayramını kutlamak için GS Yurdumuzdaydı. Hep birlikte güzel bir gün geçirdik.

Ziyaretten görüntüler için lütfen tıklayınız.Mektepli Kızlar Galatasaraylılar Yurdunda

Mektepli Kızlar olarak GSYV yararına organize edip emeğimizi enerjimizi ve sevgimizi kattığımız Kermesimiz 28 Eylül pazar günü Galatasaraylılar Yurdunda gerçekleşti. Sakinlerimiz kermesi gezdiler, alış veriş yaptılar, ikramlardan tattılar hep birlikte güzel bir hafta sona geçirdik. Emeği geçen tüm Değerli Mektepli Kız kardeşlerime sonsuz teşekkürler...

Kermesimizden görüntüler için lütfen tıklayınız.Pera Müzesi Gezisi

Sakinlerimizle 18 Eylül Perşembe günü Pera müzesine konuk olduk. Pera müzesi , sergiler ve etkinlikler hakkında bilgilendirildik gezimizin sonunda Pera cafe’de ikramlarımızı aldık. Sakinlerimizi en iyi şekilde ağırlayan bilgilendiren ve güzel bir gün geçirten personele ve bizleri davet eden değerli ağabeyimiz İnan Kıraç’a teşekkürlerimizle

Ziyaretten görüntüler için lütfen tıklayınız.101. Dönem Gs Liseliler Yurdumuzu ziyarete geldiler.

Galatasaraylı sakinlerimizle birlikte yemek yediler ,sohbet ettiler ,getirdikleri pastayı birlikte kestik, tüm sakinlerimize ikram ettik. Sakinlerimiz adına kendilerine bu güzel gün için teşekkür ediyoruz.

Ziyaretten görüntüler için lütfen tıklayınız.GS Yurdunda Hafta Sonu Mangal Partisi

Sakinlerimize yapmak istedikleri etkinlikleri sorduk.
Pek çok aktivitenin arasında en yoğun isteklerinin mangaldan yana olduğunu görünce yaz başından beri yapmak istediğimiz bahçe partisini mangal partisi şeklinde yapmaya karar verdik.
Parti denince müziksiz olmaz. Etkinliklerimizde yurdumuza sistem, ses ve müzik desteği sağlayan Music Delivery ‘den Argun Alkan bizlerleydi.
Yönetim Kurulumuzdan Selahattin Saraçoğlu, Aydın Önder, Muharrem Naza ve eşi bizleri yalnız bırakmayarak partimize renk kattılar.
Bakımevi misafirlerimizi hava rüzgarlı olduğundan bahçeye çıkaramadık ama kafeteryada onlarda mangalın keyfini çıkardılar.

Arada acaba yağacak mı, ıslanacak mıyız endişesi yaşatan bulut geçişleri olsa da keyifli bir hafta sonu etkinliği yaşadık.

Aktivite görüntülerimiz için lütfen tıklayınız.


Sakinlerimizle kahve sohbetimizi Florya’daki Havuzlu Park’ta yaptık.

Bugün sakinlerimizle kahve sohbetimizi Florya’daki Havuzlu Park’ta yaptık.Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı olarak 80. Galatasaray Pilavında yerimizi aldık.

Galatasaraylı mezunlarımızı GS Yurdumuz hakkında, yurdumuzda kalma koşulları, mevcut sakinlerimizin durumu ve ilgilendikleri merak ettikleri konularda bilgilendirdik.

Dönemlerin toplantılarının belki bir tanesini kahvaltı veya çay saati olarak arzu ederlerse GS Yurdumuzda olabilecek bir etkinlik olarak düzenleyebileceğimizi hatırlattık. GS TV de GS Yurdumuz hakkında kısa bir bilgilendirme röportajı verdik.

Sakinlerimizin günlük bakım ve ihtiyaçlarının yanı sıra, ilgi ihtiyaçlarının gönüllü Galatasaraylılarla giderilebileceğini düşünüyor ve sizleri yurdumuza ziyarete bekliyoruz.Sakinlerimizle Aktiviteler

Galatasaraylılar Yurdumuzda kalan sakinlerimizin sayısı 6 bakımevi, 7 huzurevi olmak üzere 13 e ulaştı. İstanbul dışında yaşayan Galatasaray Lisesi mezunlarımızın da, İstanbul’a geldiklerinde GS Yurdumuzu ziyaret etmeleri ve ilgileri bizleri mutlu ediyor. Yurdumuza ilk katılan sakinimize sürpriz doğum günü hazırladık, hep birlikte yeni yaşını kutladık. Başka bir gün Yeşilköy’ün meşhur dondurmacılarından birinde yazın ilk dondurmasını tattık.Ali Tanrıyar bugün yurdumuzdaydı

"Galatasaray Kulübü eski başkanlarımızdan , değerli büyüğümüz Dr. Ali Tanrıyar Yurdumuzu ziyaret etti. 6 yaşından bugüne hayatı Galatasarayla geçen ve 100 yaşına giren ağabeyimizin bu vesile ile doğum gününü kutlarız. Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı YK"

Galatasaraylılar Yurdu’nda Dostev Yararına Yılbaşı Kermesi - 23 Aralık 2018
Galatasaraylılar Yurdu’nda Bayram - 15 Haziran 2018
Galatasaraylılar Yurdu’nda Cumhuriyet Bayramı - 29 Ekim 2017
Galatasaraylılar Yurdu’nda Bayram - 25 Haziran 2017
Galatasaraylılar Yurdu’nda Cumhuriyet Bayramı - 29 Ekim 2016
Galatasaraylılar Yurdu Sakinleri Arena’da - Şubat 2016
Galatasaraylılar Yurdu’nda Konser - 18 Mart 2015
Galatasaraylılar Yurdu’nda Kadınlar Günü - 8 Mart 2015
Galatasaraylılar Yurdu’nda Bayram - 3 Ekim 2014
Galatasaraylılar Yurdu’nda Kermes - 28 Eylül 2014